Коли в Україні відкриють кінотеатри і музеї: міністр дала прогноз

В.о. міністра культури Світлана Фоменко розповіла, чому страждає культурна сфера і коли можна буде відкрити театри та кіно

Коли в Україні відкриють кінотеатри і музеї: міністр дала прогноз

В.о. міністра культури Світлана Фоменко назвала чотири основні сфери культури, які потребують особливої уваги при виході з карантину.

"У нас є сфери, які потребують найбільшої уваги. Є питання творчих шкіл, вишів і вступу в них. Є питання організації концертів, фестивалів, театральних і циркових вистав. Щоб хоча б в серпні розпочати роботу, люди вже зараз повинні готуватися і проводити репетиції. Є питання заповідників, музеїв, галерей. Тут інший спосіб реагування, тому що в деяких музеях неможливо забезпечити ті заходи, які вимагають: дезінфекцію, провітрювання, тому що воно може шкодити культурним цінностям і артефактам. І є специфічна сфера — це бібліотеки, клуби, центри творчості. Вони невеликі за площею, в них часто працюють люди віку 60+, і у них не вистачає фінансів, щоб забезпечити необхідні заходи", — сказала вона.

За словами Фоменко, культурна сфера найбільше постраждала через культурні обмеження. Є п'ять етапів виходу з карантину, і зараз прогноз може створюватися не далі ніж на 100 днів. Все абсолютно залежить від епідеміологічної ситуації в державі, зазначила вона.

Також в.о. міністра розповіла, коли можна буде відкривати кінотеатри.

"На жаль, поки не можна відкрити для відвідування ні театри, ні кінотеатри, ні концертні майданчики. Ми вважаємо, що це станеться, швидше за все, на 4-5 етапі виходу з карантину, коли будуть зняті всі обмеження. На цей час прогнозуємо, що це буде липень", — сказала вона.

Популярні відео

Читайте також

Раніше глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко розповідав в ефірі "Україна 24", що кінотеатри після карантину ризикують втратити глядачів.

Джерело Україна 24 Теги