Для українців змінилися правила в'їзду в сусідню країну: подробиці від прикордонників

У Держприкордонслужбі назвали переваги закордонного паспорта перед внутрішнім паспортом громадянина

Для українців змінилися правила в'їзду в сусідню країну: подробиці від прикордонників

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив про зміни для громадян України в перетині кордону з Білоруссю, зокрема про необхідність пред’являти закордонний паспорт, а не внутрішній паспорт громадянина.

«Варто розуміти, що закордонний паспорт має більший ступінь захисту, ніж внутрішній паспорт громадянина України. І звісно це швидкість при оформленні громадян на державному кордоні. Прикордонник, беручи до рук внутрішній паспорт і оформлюючи особу, вимушений в ручному режимі вносити всі дані, включаючи ПІБ, дату і місце народження, номер документа, що займає певний час», - наголосив Демченко.

Читайте також: Білорусь унікальна - публіцист про політику Лукашенка щодо коронавірусу

За його словами, процедура оформлення із закордонним паспортом займає набагато менше часу.

«Натомість при оформленні громадянина із закордонним паспортом це роблять технічні засоби, фактично вся інформація за лічені секунди зчитується рідерами», - зазначив спікер Держприкордонслужби.

Популярні відео

Як повідомлялося, на засіданні 13 травня Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою частково обмежив безвізовий режим з Білоруссю, скасувавши з 1 вересня можливість перетину кордону з цією країною за паспортом громадянина України. При цьому в Міністерстві закордонних справ повідомили, що для громадян України - жителів прикордонних районів залишається чинним режим поїздок у Білорусь за внутрішніми паспортами і після 1 вересня.

Згідно з угодою від 2009 року, українці мали право їздити в Білорусь за внутрішніми паспортами громадянина України.    

Джерело Україна 24 Теги