Телефонні аферисти атакують громадян: фахівець розповів, як уберегтися

Експерт з кібербезпеки радить не встановлювати невідомі програми і збирати дані для надання в поліцію

Телефонні аферисти атакують громадян: фахівець розповів, як уберегтися

Експерт з кібербезпеки Сергій Денисенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином можна протистояти телефонним шахраям і шантажистам, які вимагають гроші.

"Витік даних починається з офіційних баз даних, а також баз даних, де люди самі залишають свої персональні дані, це, наприклад, служби таксі, картки лояльності магазинів. Коли у аферистів є бази даних, вони, проаналізувавши інформацію, можуть отримати повні паспортні дані тощо", - сказав експерт.

Читайте також

Денисенко підказав, які насамперед потрібно вживати заходи у разі дзвінків аферистів.

"По-перше, якщо починаються дзвінки, потрібно їх записувати, щоб передати в поліцію, тому що якщо вимагають гроші, це вже кримінальний злочин. По-друге, треба заносити такі телефони в чорний список. Поліція береться за такі справи в залежності від кількості дзвінків, погроз, доказів, які особа може надати: запис розмов, смс, фотозображеннь", - сказав експерт.

Денисенко порадив не завантажувати в телефон сумнівний програми.

"Якщо людина починає завантажувати в телефон невідомо що, то зловмисник може мати повний доступ, і за його допомогою може викрасти всі персональні дані, логін і пароль банківських карт, щоб зробити дублікат сім-карти. Потрібно звернутися в банк для блокування рахунку і потім вже доводити свою непричетність, проводити дослідження телефону, що з нього не проводились операції. Можна звернутися до приватних компаній, державних експертних установ. Також у оператора фіксуються всі дані, що стосуються сім-карти. За запитом правоохоронців або за рішенням суду вони повинні надати цю інформацію", - сказав експерт з кібербезпеки.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова розповіла про види шахрайства, пов'язаного з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги