Зекам пропонують сидіти з комфортом: міністр розкрив деталі реформи

Денис Малюська розповів про платні послуги для в'язнів

Зекам пропонують сидіти з комфортом: міністр розкрив деталі реформи

У Міністерстві юстиції України запропонували нову послугу для в'язнів СІЗО – камери поліпшеного комфорту вартістю від 2 тисяч гривень за добу. Тут є окремий душ, телевізор, кондиціонер, мікрохвильовка – жодної плісняви та тарганів.

Міністр юстиції Денис Малюська розповів "Україна 24" подробиці тюремної реформи. Глава Мінюсту вважає, що пліснява та грибок – найменше зло, яке зараз є в усіх СІЗО країни. Він переконаний, що покращувати умови треба, але радить не називати новенькі камери словом "ВІП".

"Насправді, це базові послуги, базове забезпечення. Більша площа. Зараз норматив площі 2,5 метри на людину. Уявіть собі – в таких умовах проживати 7-10 років. У нас є такі люди, які тут знаходяться стільки років. По суті, це знущання", - зазначив міністр.

У Лук'янівському СІЗО за камеру з холодильником, телевізором, чайником, кондиціонером, тостером та кулером із водою, зі свіжим ремонтом, підозрюваний має викласти 2 тис. грн за добу, 8 тис. грн на тиждень та 12 тис. грн за місяць. Це прайс для столиці, для інших міст ціни будуть іншими.

Малюська зазначив, що гроші мають піти на поліпшення умов у безкоштовних камерах.

"Ми не хочемо брати гроші з платників податків, якщо ми можемо генерувати їх самі. Це одне з джерел, щоб забезпечувати тих, хто не в змозі платити за своє проживання", - пояснив він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про заходи безпеки в українських в'язницях у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги