Хто винен: заступник міністра прояснив ситуацію з витоком даних українців

Урядовець запевнив що додаток "Дія" не має відношення до скандалу

Хто винен: заступник міністра прояснив ситуацію з витоком даних українців

За скандалом з масштабним витоком персональних даних українців можуть стояти противники діджиталізації в Україні.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

"Ми зараз дуже активно працюємо над реформою у ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція – ред.), над будівельним реєстром... Можливо, це не подобається людям, які звикли заробляти на цьому реєстрі - на забудові історичного центру Києва та в інших місцях. Можливо, це йде звідти. Ми знаємо, там є люди, яким не дуже сподобаються ці реформи", - заявив урядовець.

Читайте також

Борняков також не виключив, що "це було замовлення".

"Я мав змогу скористуватися цим ботом. Там є компіляція баз з 2012 року по 2017 рік. А міністерство було створено тільки в 2019 році… Вони мають базу 2012 року з МВС, ПриватБанку, Нової пошти. Вони говорили, які бази використовують, і там не будо ніде про "Дію", - сказав він.

Водночас, заступник міністра не вважає, що подібні інциденти можливі в майбутньому. За його словами "наша система дуже захищена".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в мережі було виявлено Telegram-бот, який торгує особистими даними українців.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що витік даних не пов'язаний з роботою додатку "Дія". Міністр зазначив, що говориться про витік старих баз даних, зокрема, мова йде про базу даних "ПриватБанку" (до націоналізації), а також інші недержавні бази даних. Наприклад, в боті доступні паролі від профілів у соцмережах.

Джерело Україна 24 Теги