Скандал з витоком даних українців: в Мінцифрі не виключили нових проблем

В Україні нема державної стратегії кібербезпеки

Скандал з витоком даних українців: в Мінцифрі не виключили нових проблем

Україна має ухвалити державну стратегію кібербезпеки після появи в Telegram бота з персональними даними українців.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла радник міністра цифрової трансформації України Яніка Мерило, коментуючи скандал з масштабних витоком даних.

"Що це було, має роз'яснити СБУ. З великою ймовірністю, це не питання до баз даних "Дії". У "Дії" нема бази даних, з якою може це статись. З іншого боку, вже давно можна купити реєстри онлайн. Ні для кого не секрет, що багато років різні реєстри купуються і продаються. Я вважаю, що це людський фактор", - зазначила вона.

Читайте також

За словами Мерило, її дуже хвилює, що ніякі висновки багато років не робляться.

"Кажуть - у нас ризики, великі проблеми, але система не ремонтується. Нема державної стратегії кібербезпеки... Тому мене більше хвилює не те, що зараз трапилось, а що буде далі, які будуть висновки, як система буде захищена. Питання в тому, що у нас системи дуже погано захищаються. Нема фахових системних адміністраторів, їхня зарплата 6 тисяч гривень, коли в приватному секторі в 10 разів більше. Нема єдиної державної архітектури, нема фахових спеціалістів. Дуже багато системних проблем, які не дозволять нам завтра сказати, що більше нічого цього не буде", - наголосила радник міністра.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в мережі було виявлений Telegram-бот, який торгує особистими даними українців.

Міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров повідомив, що витік даних не пов'язаний з роботою додатку "Дія". Міністр зазначив, що йдеться про витік старих баз даних, зокрема, мова йде про базу даних "ПриватБанку" (до націоналізації), а також інші недержавні бази даних. Наприклад, в боті доступні паролі від профілів у соцмережах.

Джерело Україна 24 Теги