Мутації коронавірусу: генетик пояснив, чи є небезпека

Експерт пояснив, небезпечні для людей мутації коронавірусу і для чого використовується інформація про них

Мутації коронавірусу: генетик пояснив, чи є небезпека

Чи варто боятися мутацій коронавірусу, пояснив генетик Олександр Коляда в ефірі каналу "Україна 24".

"Слово "мутація" в даному контексті не несе нічого небезпечного для нас. Це природний процес, який проходив і в цьому вірусі, і в інших вірусах. Чи несуть ці мутації шкоду для здоров'я? Більшість з них ні, та ніякої корисної інформації ми звідти дістати не можемо. Не виключено, що деякі з них дійсно впливають на перебіг захворювання, і можливо, за додатковими дослідженнями ми зможемо спрогнозувати, які зміни відбудуться в наступних мутаціях. Але поки ніяких значущих змін там мутації не принесли", — сказав він.

Генетик розповів, для чого використовуються дані про мутації у вірусі.

"Вчені дійсно беруть до уваги, які мутації виникають у вірусі. Це робиться з тієї причини, що зараз близько 30 компаній розробляють вакцини. Різні вакцини спрямовані на різні ділянки геному цього вірусу. Мутації теж виникають на різних ділянках. І ці компанії враховуватимуть дані про мутації для того, щоб зрозуміти, яка з 30 потенційних вакцин підходитиме для більшої кількості штамів вірусу, тобто які можна використовувати в усіх країнах, а які — більше в Африці чи Європі. Це суто технічні дані для вчених", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше медичний експерт Вадим Арістов розповів, що в Україні відбувається з тестуванням на коронавірус і чи варто виходити з карантину.

Джерело Україна 24 Теги