Послаблення карантину: лікар дав поради тим, хто ходить до церкви

Церкви просять пом'якшити для них карантин — інфекціоніст розповів, чи можна це робити

Послаблення карантину: лікар дав поради тим, хто ходить до церкви

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням пом'якшити карантин для релігійних організацій. Подробиці розповів голова Ради Василь Райчинець в ефірі каналу "Україна 24".

"У глав церков з'явилося занепокоєння, що влада представила чотири кроки виходу з карантину, а церква там не згадана. Отож 2 травня ми направили персонального листа з проханням зустрітися з прем'єр-міністром. Люди в страху, в паніці, їх треба благословляти та розвіювати цей страх. Коли карантин насувався як хмара на Україну, то церкви перші були на карантині та виконували всі правила", — заявив він.

Зі свого боку, лікар-інфекціоніст Роман Малинка заявив, що відкривати церкви в повному обсязі поки не можна.

"Зараз, я думаю, цього робити не можна. Я не знаю, що буде, є певні інстанції, які це вирішують. Є захворюваність, тому потрібно поберегтися", — сказав він.

Лікар прокоментував пропозицію церков відкрити храми, дотримуючись обмеження — одна людина на 5 кв.м.

"На даному етапі повинен зберігатися той формат, який був до цього часу — служби онлайн. Що стосується обмежень, то проконтролювати всіх неможливо. Враховуючи, що зараз трохи послабили карантин, і до цього не всі носили захист, а зараз взагалі можуть перестати це робити", — сказав він.

Лікар вважає, що священнослужителям не потрібно давати ніяких послаблень (зокрема, по самоізоляції), оскільки вони такі ж люди, як інші, і можуть належати до групи ризику.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявляв у ефірі телеканалу "Україна 24", що священникам, які допустили в храми людей під час карантину, загрожує або штраф, або кримінальна відповідальність.

Джерело Україна 24 Теги