"Це авантюра": відомий кардіолог розкритикував медреформу

Кардіохірург Борис Тодуров розповів, чому медична реформа у нинішньому вигляді не може працювати

"Це авантюра": відомий кардіолог розкритикував медреформу

Про проблеми з другим етапом медичної реформи розповів кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров в ефірі каналу "Україна 24".

"Те, що сьогодні пропонують в якості реформи — це авантюра, яка не має нічого спільного ні з інтересами хворих, ні лікарів. Для того, щоб зробити реформу, потрібно мати вихідні дані. Потрібно було подивитися, з яким кадровим потенціалом ми можемо робити реформу, які є кошти, основні лікарні, витратні матеріали, комп'ютери та ін. Потім проаналізувати, за якими стандартами ми лікуємо", - сказав він.

Тодуров перерахував проблеми, які існують з впровадженням реформи.

"На сьогодні у нас немає стандартів лікування, відповідно, на їх основі ми повинні були розробити тарифи, в які має бути включене харчування, медикаменти, зарплата лікарів, комунальні послуги, прання, всі витрати, які пов'язані з наданням медичної допомоги. Зараз ми взагалі не знаємо персонально, хто розробляв ці тарифи", — сказав лікар.

Читайте також

Тодуров заявив, що вартість послуг розраховується неправильно, відповідно, установи не отримують необхідного фінансування.

"Для розуміння: Національна служба здоров'я оцінила операцію на серці у 22 600 грн, середня вартість такої операції становить близько 220 000 грн. Виникає питання: якщо у вас немає грошей платити за тарифом, навіщо ви взагалі затіваєте реформу і заганяєте наші медустанови в борги й банкрутите? До реформи ми отримували субвенції хоча б 30% бюджету, ми могли на ці гроші повністю забезпечити зарплату", — обурився він.

Популярні відео

Раніше голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький розповідав в ефірі каналу "Україна 24", що необхідно змінити в ході другого етапу медичної реформи.

Джерело Україна 24 Теги