Як ефективніше боротися з коронавірусом — експерт назвав спосіб

Медичний експерт Вадим Арістов розповів, що в Україні відбувається з тестуванням на коронавірус і чи варто виходити з карантину

Як ефективніше боротися з коронавірусом — експерт назвав спосіб

Пом'якшення карантину в Україні виправдано, заявив експерт у сфері медицини Вадим Арістов в ефірі каналу "Україна 24".

"Перехід до адаптивного карантину доречний, тому що ми не можемо не працювати. Це призведе до банкрутства багатьох підприємств і безробіття. Але ми повинні розуміти, що друга хвиля, швидше за все, буде — рано чи пізно. За різними сценаріями, від початку червня до початку жовтня", — сказав він.

Арістов вважає, що число тестів на коронавірус потрібно збільшити на порядок.

"У нас тестується 5-6 тисяч осіб на день, і держава поступово намагається збільшити це число у 2 рази, а потрібно в 10-12 разів. Потрібно 2-3 лабораторії на кожну область, а працює всього 28", — сказав він.

Читайте також

Експерт розповів, що необхідно зробити для ефективнішої боротьби з коронавірусом.

"Ми тестуємо тільки частину симптомних людей. У нас навіть з симптомами ГРВІ тестують не більше 12% від загальної кількості. А якщо врахувати безсимптомних, то ми втрачаємо близько 50% випадків інфікування. Необхідно проводити масові тестування і розслідування контактів", - сказав він,

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи допоміг карантин подолати розвиток епідемії коронавірусу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги