Україна залишилася без протоколів лікування - міністр про медреформу

Міністр охорони здоров'я розповів про те, що Україна повинна переглянути тарифи на медичні послуги

Україна залишилася без протоколів лікування - міністр про медреформу

Україні потрібні свої протоколи лікування і нові тарифи на медпослуги. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас з 2,5 тисяч клінічних протоколів, які повинні бути, є 120, а по іншим було прийнято рішення свого часу, що Україні вони не потрібні, та лікарі можуть користуватися німецькими, фінськими, американськими, оскільки лікар - самостійна одиниця і може сам вирішувати, чим користуватися. Це було прийнято у 2016-2019 роках. Кожна країна, що поважає себе, повинна мати свої протоколи та стандарти надання медичної допомоги. Після створення стандартів і протоколів ми здатні встановити прораховані тарифи на надання медичної допомоги", — сказав він.

Степанов озвучив терміни нових змін у медичній сфері.

"Упевнений, що другий етап — це був обман, тому що є тарифи, які не покривають витрати... Якби ми пішли на такий експеримент, отримали б закриття лікарень і масове звільнення лікарів, до 50000. Навіщо треба було це робити? До чого ми прийшли зараз і що будемо робити у 2020 році - ми не змінюємо формат фінансування, ми вважаємо, що далі треба розвивати первинну допомогу, будемо робити пріоритетом екстрену допомогу. Пріоритет також - інфаркти та інсульти, кількість цього захворювання щороку зростає. Залишаємо пакет COVID. У 2020 затвердимо протоколи та стандарти, вибираємо модель, яка буде працювати з січня 2021 року", — заявив він.

Популярні відео

Раніше Степанов розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи варто Україні очікувати другої хвилі COVID-19.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги