Україні загрожує спалах туберкульозу - Степанов назвав причину

Глава МОЗ Віктор Степанов розповів, скільки лікарень недоотримали фінансування і що буде з медичною реформою

Україні загрожує спалах туберкульозу - Степанов назвав причину

Якщо залишити ситуацію з медреформою без змін, існує ризик зростання туберкульозних захворювань, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми не зупиняли другий етап реформи, у нас є чітке розуміння. З 1 квітня почали аналізувати, що відбувається в галузі. Крім загальних цифр ми побачили, що 332 лікарні из 1 650 мають бюджет в порівнянні з минулим роком менше 50%, вони виявилися під загрозою закриття. Найбільше під загрозою опинилася протитуберкульозна служба, саме як служба, а не просто тубдиспансери. Наслідки цього, за нашими розрахунками такі - якщо залишиться, як сьогодні, то будемо мати ризик захворювання на туберкульоз + 20%", — сказав він.

Міністр озвучив проблеми й інших галузей.

"Під загрозою опинилися всі психіатричні клініки — з 65 опинилися під загрозою закриття 53, там лікуються понад 22 000 хворих на хронічні захворювання, люди, що втратили соціальні зв'язки. Побачили велике недофінансування по екстреній допомозі, в деяких областях, наприклад в Запорізькій, 60% в порівнянні з минулим роком. Коли почали аналізувати тарифи - переконалися, що вони нічого спільного з реальністю не мають", — сказав він.

Популярні відео

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чому в Україні велика кількість лікарів, які заразилися коронавірусом.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги