Коли з'являться вакцини від COVID-19: лікар розповів деталі

Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта розповів, що заважає створити вакцину від коронавірусу і що для неї потрібно

Коли з'являться вакцини від COVID-19: лікар розповів деталі

Оптимістичні прогнози про винахід вакцини проти коронавіруса можуть не виправдатися. Про це заявив лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б сказав, що найкращий оптимістичний сценарій про розробку вакцини може не виправдатися, оскільки не буде вакцини, яка діяла б проти такої кількості груп вірусу, і дієвим шляхомом може бути впровадження нових соціальних норм спільно з обмежувальними заходами з одного боку і винаходом ліків, які лікували б від вірусу. Мені шкода, що в базі даних, якою оперують вчені, досі немає українських вірусів, оскільки Україна їх не передавала, оскільки немає такої можливості", — сказав він.

Лікар роз'яснив, які дані необхідні українським вченим для створення вакцини.

"Нам треба знати, коли вірус прийшов в Україну, як він довго тут знаходиться. Потрібно виявити той перший незмінений тип вірусу, який був у першого пацієнта, тоді б ми змогли спрогнозувати, яким чином мутації розвиваються і чому, яке населення найбільш проблемне, а яке більш стійке. Важливо також знати, чому вірус, який спочатку не був людським, почав інфікувати людей, це допомогло б боротися з подібними інфекціями в майбутньому", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше глава Національної медичної палати Сергій Кравченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів , що вітчизняні ПЛР-тести на коронавірус не відповідають вимогам.

Джерело Україна 24 Теги