З українськими ПЛР-тестами виникли проблеми — експерт

Глава Національної медичної палати Сергій Кравченко розповів про те, що не так з вітчизняними тестами на коронавірус

З українськими ПЛР-тестами виникли проблеми — експерт

Вітчизняні ПЛР-тести (за методом полімеразної ланцюгової реакції) на коронавірус не відповідають вимогам. Про це розповів глава Національної медичної палати Сергій Кравченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Що стосується ІФА-тестів (іммуноферментний аналіз — ред.), у нас є приватний виробник, який запустив виробництво, вже деякі приватні клініки працюють з ними. Що стосується ПЛР-діагностики - то з цим у нас є досить велика проблема з вітчизняними тест-системами, які замовила Україна, наскільки пам'ятаю, на 80 млн доларів", — сказав він.

Кравченко пояснив, у чому суть проблеми з тестами.

"Був скандал, оскільки компанія, яка цим займається - "прокладка" "Укргентех", вони вже забезпечили частиною тестів медичні установи, і є багато претензій від медиків до тест-систем, які не чутливі до коронавірусної інфекції. Інститут молекулярної біології до них не має ніякого відношення. На цей час є дві приватні компанії-"прокладки" між вітчизняними НДІ (яким гроші не дійшли), які використовують засоби російського чи китайського виробництва і просто переклеюють на них етикетки", — сказав він.

Популярні відео

Раніше виконавчий директор Української Гельсінської спілки Олександр Павличенко заявив в ефірі "Україна 24", що можливе впровадження в Україні "імунних паспортів" для тих, хто перехворів на коронавірус COVID-19, є дискримінацією людей за станом здоров'я.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги