Український історик пояснив, коли треба святкувати День Перемоги

За словами Володимира Сергійчука, історія має все розставити на свої місця

Український історик пояснив, коли треба святкувати День Перемоги

Україна як держава зробила крок вперед, відзначаючи перемогу над нацизмом 8 травня.

Таку думку висловив в ефірі "Україна 24" історик Володимир Сергійчук.

"Історія розставляє все на свої місця і знає конкретні дати. Об'єднані сили антигітлерівської коаліції завершили розгром гітлерівської Німеччини 8 травня. Є підтвердження точної дати і точного часу - 23:00 за середньоєвропейським часом, коли на території західної Німеччини було підписано акт капітуляції. Те що було у Карлсхорсті 9 травня - то вже було повторення сценарію", - наголосив історик.

Читайте також

За його словами, відзначення Дня перемоги над нацизмом показало, що Україна "сьогодні приєднується до європейських цінностей". 

"Те, що ми вчора (8 травня - Ред.) з Європою відзначали День пам'яті та примирення, говорить про те, що ми на державному рівні пішли вперед. Що стосується подій у Білорусі чи Росії - це залежить від рівня свідомості того чи іншого суспільства. Тут ми не можемо вплинути на них. Право кожного вирішувати,що він буде відзначати", - зазначив Сергійчук.

Популярні відео

Раніше історик Кирило Галушко в ефірі "Україна 24" розповів про те, як по-різному сприймають річницю перемоги у Другій світовій війні в Росії та Європі.

Джерело Україна 24 Теги