У України є два підходи – глава УГКЦ про святкування День Перемоги

Блаженніший Святослав Шевчук нагадав українцям слова Іоанна Павла ІІ

У України є два підходи – глава УГКЦ про святкування День Перемоги

День Перемоги над нацизмом не повинен ставати днем пропаганди нової війни. Про це в ефірі "Україна 24" 8 травня заявив глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав Шевчук. За його словами, для України існують два підходи щодо Другої світової війни.

"Перший підхід запропонував і був його натхненником святий Папа Іоанн Павло ІІ... Це є рецепт, як нам гоїти серця і будувати мир, лікувати рани. Є інший підхід - ятрити рани, робити все, щоб вони кровоточили, інструменталізувати роз'ятрені рани, щоб викликати ненависть, гнів, протистояння. Щоб ті рани передавалися, як колективна спадковість від одного покоління до іншого. Це інший підхід, який дає можливість саме на тому болю будувати новітні імперіалістичні міфи, ідеології, і легітимізувати злочини", - говорить він.

Читайте також

За словами глави УГКЦ, сьогодні не всі пам'ятають і чують Папу Івана Павла ІІ.

"Потрібно перемогти не у війні, а над війною, перемогти саму війну. Мені сьогодні на серці лежить все зробити для того, щоб день, коли ми згадуємо перемогу над нацизмом, ніхто не міг перетворити на день пропаганди нової війни", - зазначив він.

Раніше історик Кирило Галушко розповідав про те, як по-різному сприймають річницю перемоги у Другій світовій війні в Росії та Європі.

Джерело Україна 24 Теги