Важливо не транслювати російські фільми - історик про пам'ять про війну

Історик Владислав Гриневич розповів, що впливає на думку людей про святкування Дня Перемоги і що важливо робити Україні

Важливо не транслювати російські фільми - історик про пам'ять про війну

Про те, чи змінюється ставлення людей до Дня Перемоги, розповів історик Владислав Гриневич в ефірі каналу "Україна 24".

"Нещодавно було соціологічне опитування, згідно з яким, понад 30% вважають, що потрібно відзначати 9 Травня, а понад 40% вважають що потрібно відзначати і 8, і 9 Травня. Люди, які вважають святом лише 9 Травня, перебувають у російсько-радянському полі. Ставлення змінюється разом з державною політикою, впливають і засоби масової інформації", — сказав він.

Експерт пояснив, що фільми на військову тематику також дуже сильно позначаються на баченні людьми цих подій.

"Це основний фактор в сучасному світі, де люди значно менше читають і більше дивляться. Дуже впливають на сприйняття фільми. Для польської історії, наприклад, було дуже важливо польське кіно, яке створювало польські історичні міфи, і молоді поляки так долучалися до історії (наприклад, фільм "Вогнем і мечем"). У Радянському Союзі дуже активно насаджувалися міфи про Другу світову війну через фільми. Тому Україні дуже важливо не транслювати російське бачення і російські фільми про війну, а створювати свої", — сказав історик

Читайте також

Раніше історик Кирило Галушко в ефірі каналу "Україна 24" розповідав про те, як по-різному сприймають річницю перемоги у Другій світовій війні в Росії та Європі.

Джерело Україна 24 Теги