Мерів хочуть карати за порушення карантину: в МОЗ повідомили деталі

Головний санлікар Віктор Ляшко розповів, як буде переформатована санітарно-епідеміологічна служба з урахуванням епідемії коронавірусу

Мерів хочуть карати за порушення карантину: в МОЗ повідомили деталі

Якою має бути Санепідемслужба і система санітарно-епідемічних заходів в Україні, розповів головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"Є варіанти, якою має бути Санепідемслужба. Відновлювати Службу такою, якою вона була – це один з етапів, але ми спілкуємося з великою кількістю епідеміологів, які працюють і на місцях. І всі кажуть, що відновлення до тієї (колишньої – ред.) моделі вже не є нагальною необхідністю", — сказав він.

Ляшко зазначив, що зараз треба переформатовуватись з урахуванням тих уроків, які принесла пандемія коронавірусу.

"Всі хочуть, щоб з’явилися центри контролю над захворюваністю з певними функціями, коли на період такого карантину були б трошки жорсткіші повноваження, коли головний державний санлікар певної території міг би вживати заходів, які б реально приводили до відчутного результату. Плюс ми ще хочемо запустити методику розрахунку вартості за заподіяну шкоду здоров’ю. Якщо, наприклад, мер не впроваджує обмежувальні протиепідемічні заходи, то наслідки, які воно потім приносить для втрати здоров’я або тимчасової працездатності людини, повинні прорахуватись у фінансовому еквіваленті та компенсуватись. Не тільки держава повинна компенсувати чиїсь огріхи при впровадженні господарської діяльності та порушенні епідемічних норм", — розповів він.

Читайте також

Популярні відео

Як відомо, не так давно розігрався скандал з мером Черкас Анатолієм Бондаренком - в місті вирішили серйозно пом'якшити карантинний режим, не чекаючи дозволу влади країни.

Зазначимо, Віктор Ляшко в ефірі "України 24" також розповів, що в Україні запущені процеси клінічних досліджень ліків від коронавірусу, але без підтверджених результатів досліджень і призначення лікаря ніякі ліки вживати не можна.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби в травні 2017 року. Її приєднали до Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. В кінці лютого 2020 року Рада нацбезпеки та оборони України звернулася до Кабміну з вимогою відновити діяльність Санепідемслужби, в тому ж місяці заступник міністра охорони здоров'я був призначений на посаду головного санітарно-епідеміологічного лікаря.

Джерело Україна 24 Теги