Ліки від коронавірусу: в МОЗ розповіли, що і як можна вживати

Заступник голови МОЗ Віктор Ляшко розповів про дослідження ліків проти коронавірусу і про те, як і коли їх можна використовувати

Ліки від коронавірусу: в МОЗ розповіли, що і як можна вживати

Про те, які ліки використовуються проти коронавірусу і як їх потрібно вживати, розповів головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"В Україні запущені процеси клінічних досліджень. Є певні ліки, які зареєстровані в нашому експертному центрі МОЗ саме на клінічні дослідження. Вони стосуються імуноглобулінів, ми говоримо про плазму, про препарати, які зменшують летальність, тобто збільшують шанси хворого на коронавірусну недугу вижити. Ми про ці ліки зараз не можемо говорити, тому що деякі ліки зареєстровані як лікарські засоби, але поки не довели свою клінічну ефективність проти коронавірусної хвороби", — сказав він.

Ляшко підкреслив, що без протоколів і рекомендацій лікаря не можна вживати ніяких ліків 

"Як показує наша практика: як тільки називаєш якусь діючу речовину і кажеш, що її досліджують – вимітають все з аптеки, та це може тільки нашкодити. Тому я б закликав усіх довіритись професіоналам, які проводять клінічні дослідження. І лише після проведення цих досліджень і внесення до протоколів – тільки тоді за рекомендаціями лікарів вживати як профілактичні, так і препарати з лікувальними властивостями. Без протоколів і рекомендацій лікаря не треба вживати ніяких засобів. Це стосується антибіотиків зокрема", — наголосив він.

[READ id=

 [READ id=read_3739; text=read; first_id=1265; second_id=; third_id=; first_title=; second_title=; third_title=]

 

Джерело Україна 24 Теги