Путін може напасти на Україну з Білорусі без дозволу Лукашенка — Арестович

Радник глави Офісу президента звернув увагу на те, що військові сили біля кордонів Білорусі накопичуються поступово

Путін може напасти на Україну з Білорусі без дозволу Лукашенка — Арестович

Загроза нападу Росії на Україну з боку білоруського кордону існує через те, що президент РФ Володимир Путін може і не запитати на це дозвіл у лідера Республіки Білорусь Олександра Лукашенка. Про це в програмі "Ток-шоу №1" в ефірі на телеканалі "Україна 24" повідомив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

"Олександр Григорович (Лукашенко – ред.) досі дотримується певної незалежності політики, попри 28 підписаних документів. Найкраще свідчення тому  — він не визнав Крим досі, чинить опір відновленню повітряного сполучення з Кримом. Деякі інші ознаки показують, що все-таки він проводить окрему від Російської Федерації політику. Але водночас ми маємо 28 документів, які підписані в рамках об'єднання союзної держави, і велика частина минулої зустрічі Лукашенка і Путіна присвячена саме військовій співпраці. Саме так прозвучали слова про С-400 і закупівлю Білоруссю озброєння на 1 млрд доларів тощо. Думаю, що Росія проводить комплекс заходів щодо втягування Білорусі у свою орбіту і закріплення цього статусу, перш за все військового. Чи можемо ми сказати, що білоруські збройні сили є частиною планів Росії? Думаю, що ні. Поки. Але військова небезпека біля кордонів України, безумовно, посилюється", - зазначив Арестович.

Читайте також: "300 км до Харкова": військовий експерт сказав, звідки чекати удару армії Росії

Арестович також звернув увагу на те, що Білорусь і Росія нарощують поступово кількість військових навчань, які проходять поруч з українськими кордонами.

"І головне — що збільшується поступово, тобто щорічно зростає кількість оперативних заходів, які Білорусь проводить спільно з Росією, і Росія сама по собі проводить. І наші зусилля передбачають, зокрема, різні варіанти дій Росії з території Білорусі. Може виникнути ситуація, коли Путін не запитає Лукашенка про використання території Білорусі проти України. Ймовірність цього дуже мала, але розглядається", - зазначив Арестович.

Раніше Арестович повідомляв, що самі російсько-білоруські навчання "Захід-2021" не несуть істотної загрози для нашої країни. За його словами, у разі військової атаки з боку Білорусі допомогти Україні зможуть країни, з якими були проведені спільні навчання. "Реальної загрози в сенсі "тучи враждебные веют над нами", як мені здається, немає. Є збільшення військової небезпеки стосовно України, яке пов'язане з проведенням цих навчань. Вони більш масштабні, ніж безпосередньо активна фаза, яка пройде на території Білорусі. Починаючи з 2017 року, росіяни долучають під час цих навчань від 150 до 250 тис. військовослужбовців по всій території Росії, це стратегічні навчання з перекиданням сил з Далекого Сходу. Проте саме такі навчання були й у 2017 році, у 2019 - як ми бачимо, тоді нічого не сталося", — сказав Арестович.

Джерело Україна 24 Теги