Другий етап медреформи не спрацював на карантині - в МОЗ назвали причини

Заступник голови МОЗ Віктор Ляшко розповів, чому модель "гроші ходять за пацієнтом" не діє в інфекційних лікарнях

Другий етап медреформи не спрацював на карантині - в МОЗ назвали причини

Про те, чому під час карантину не працює другий етап медичної реформи, розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24". 

Чому модель другого етапу медреформи "гроші ходять за пацієнтом" не спрацювала і не може спрацювати в інфекційних лікарнях? Як медзаклади готувалися до другого етапу реформ: вони розуміли, що зазвичай на рік приходить 50-100 пацієнтів в інфекційне відділення, яке має 20 ліжок. Головний лікар порахував, що за хворим з інфекційною хворобою приходить така кількість грошей, як за звичайне терапевтичне ліжко. Він подумав: воно мені не потрібно, я можу перевести інфекційного хворого в терапевтичне відділення і там буду цих хворих лікувати. Їх не так багато. І тут трапляється, що 100 людей приходять одночасно до цієї лікарні. Тоді лікарня не готова, бо відділення немає, а є лише бокси в терапевтичному відділенні", — пояснив він.

Ляшко розповів, що потрібно для того, щоб медреформа запрацювала.

"Спочатку має бути профінансована готовність до реагування, тобто треба забезпечити фінансово певну кількість ліжок, які будуть пусті стояти роками, але будуть стояти на випадок пандемії. Це може бути дорого і неефективно з точки зору економіки, але це наша готовність, це нацбезпека", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги