Екологиня попередила про величезні зміни клімату в Україні: часу залишилось обмаль

Вплив глобального потепління в найближчі роки може стати незворотним

Екологиня попередила про величезні зміни клімату в Україні: часу залишилось обмаль

Кліматичні зміни в Україні вже через 10 років можуть стати незворотними, якщо не вжити негайних заходів.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ранок. Вихідний" на телеканалі "Україна 24" розповіла віцепрезидентка Професійної асоціації екологів Валерія Заружко. На запитання, що в Україні може свідчити про зміни клімату, Заружко відповіла:

"Ми бачили це на власні очі, коли 19 липня за півгодини випала аномальна кількість опадів, яка зазвичай випадає впродовж місяця. Це вже свідчить про те, що ми бачимо величезні зміни клімату в Україні вже сьогодні. Ми маємо про це подумати, тому що часу лишається обмаль. За прогнозами експертів, якщо зміни не відбудуться до 2030 року, то, на жаль, процеси будуть незворотними".

Читайте також: На заході України ураган розбив машину й обірвав дроти

Водночас, екологиня зазначила, що робити зміни не запізно:

"Є зміни, які треба робити на державному рівні – впровадження методів циркулярної економіки, які вже є в європейських країнах. Саме це надасть нам можливість не використовувати наші природні ресурси, а використовувати сировину, яка була вже використана раніше, тобто беремо вторинну сировину і використовуємо її в нових продуктах. Це перший рівень. По-друге, ми маємо зменшити викиди у повітря. Над цим вже працюють, у нас є нацплан зі скорочення викидів у повітря, який був підписаний в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, але, на жаль, не виділені кошти на фінансування цієї програми".

Також Заружко наголосила на необхідності підвищення рівня екологічної свідомості громадян:

"Треба стосовно цього працювати з дітьми ще зі шкіл, або навіть дитячих садочків, щоб підвищити рівень екологічної відповідальності".

Нагадаємо, за прогнозами екологів, через глобальні зміни клімату Україні загрожує підтоплення прибережних зон і нещадні посухи на півдні. За найгіршого сценарію кліматичних змін частина нині окупованого Криму за декілька десятиліть піде під воду, як і ще пів тисячі українських населених пунктів.

"Якщо Чорне море підніметься на 82 сантиметри, то це вже будуть доволі значні наслідки. Це і Затока, і Херсон, і Миколаїв, і Маріуполь, і Бердянськ – вони лише частково, не повністю, але все одно в потенційній зоні затоплення. Одеса – на 17%, а таке місто, як Вилкове – на 99%", - розповіла експертка з адаптації до зміни клімату Ольга Гусакова.

Джерело Україна 24 Теги