У Росії потрібно відібрати назву "Русь", вона вкрадена в України - Арестович

За словами спікера ТКГ, крадіжка назви дозволяє Путіну зазіхати на територію України

У Росії потрібно відібрати назву "Русь", вона вкрадена в України - Арестович

Московська Росія вкрала в України назву "Русь", і Україна має право претендувати на цю назву. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

"Є дискусія в Офісі президента, яка підтримана академічним науковим співтовариством. Є певні наслідки цієї дискусії, тому що якщо ви побачите привітання президента з Днем Незалежності, він кілька разів використовував назву "Русь-Україна". Це відомий історичний факт", - сказав радник.

Арестович підкреслив, що Московія в XVIII столітті вкрала назву "Русь" з політичною метою, і наслідки такого рішення - посягання Путіним на територію України.

"На початку XVIII століття відбулася величезна крадіжка. Московія забрала собі назву "Русь". А зробив це Феофан Прокопович, який відстоював ідею православної держави на противагу католикам і Османській імперії. Він зробив ставку на Московію. Три роки він вмовляв імператора Петра і говорив, що тільки це дозволить Росії претендувати на династичну спадкоємність російських земель, віри, мови. А всім відомо, що Богдан Хмельницький називав себе князем руським. Гадяцька угода передбачала єдність трьох народів, один з яких - руський. Ця крадіжка і дозволяє росіянам зазіхати на нашу територію, державу, заявляти Путіну, що ми - один народ і створювати іншу пропаганду", - сказав Арестович.

Читайте також: Ніцой закликала називати російську мову "московською": це історично правильно

Водночас радник ТКГ в разі можливого повернення Україні назви "Русь" не бачить ніяких проблем, які були в зв'язку з перейменуванням Македонії на Північну Македонію.

"Ні, жодна ж країна не претендує на назву "Русь". А Російська Федерація - не Русь, це зовсім інша справа. Вони, звичайно, намагатимуться завдавати нам проблем, але ми їх обійдемо", - сказав Арестович.

Читайте також: Піонтковський: ймовірність російського військового вторгнення в Україну різко підвищується

Зазначимо, що Гадяцький договір був укладений 1658 року між Річчю Посполитою та Гетьманщиною, яка могла увійти до складу Речі Посполитої під назвою "Велике Князівство Руське", однак ініціативи залишилися на папері.

Раніше Арестович в інтерв'ю журналісту Роману Цимбалюку сказав, що Україну треба перейменувати, щоб відібрати в Росії право на спадок Київської Русі. "Перехоплення спадщини Київської Русі - головне, що нам потрібно зробити. Це набагато важливіше танків. Поки ми рухаємося в правильному напрямку", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги