Закриття тубдиспансерів і психлікарень: міністр розповів, чого чекати

Степанов пояснив, через що в Україні почали бити на сполох

Закриття тубдиспансерів і психлікарень: міністр розповів, чого чекати

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ексклюзивному інтерв'ю каналу "Україна 24" розповів про долю туберкульозних і психіатричних диспансерів у зв'язку з другим етапом медреформи.

"Тубдиспансери не будуть закриті, саме це було основною вимогою до внесення змін, через що ми почали бити на сполох і називати речі своїми іменами. Коли ми подивилися на фінансування в цьому році в порівнянні з 2019 роком - 332 лікарні з 1 747, які уклали відповідні договори з Національною службою здоров'я, повинні були отримати на 50% менше, ніж в 2019 році, а це фактично закриття цих лікарень. І в тому числі головна загроза була у туберкульозної служби нереформованої, оскільки її треба реформувати, але за чіткими алгоритмами, щоб не відбулося закриття і фактично розвалу цієї служби ", - сказав Степанов.

Читайте також

Психіатричні лікарні, за словами Степанова, закривати не будуть.

"Під основною загрозою ще опинилися психіатричні лікарні. Щоб цього не сталося, ми вирішили, будемо втілювати, щоб всі наші установи фінансувалися не менш, ніж в 2019 році, а 2020 року ми реформуватимемо туберкульозну службу не закриттям, а шляхом модернізації, оптимізації ", - сказав міністр.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради Вікторія Гриб поділилася своєю думкою про ситуацію дефіциту необхідних коштів у лікарів, які борються з епідемією коронавіруса, зазначивши, що медреформа в нинішньому вигляді є злом для України.

Джерело Україна 24 Теги