"Проблема зависла давно": Фесенко пояснив, що гальмує медстрахування в Україні

Важливо зараз розробити механізм фінансування медстрахування, щоб пізніше не виник збій

"Проблема зависла давно": Фесенко пояснив, що гальмує медстрахування в Україні

Політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про важливість забезпечення медичного страхування в Україні та проблеми зі страхуванням лікарів.

«Ідея про страхування медиків правильна, зокрема щодо сумних ситуацій, коли люди помирають, тому що вони зараз на передовій боротьби з епідемією. Про цю ідею говорять з кінця березня на рівні Кабміну і Офісу президента. Проблема медичного страхування зависла давно – чому, наприклад, в рамках медичної реформи не ввели медичне страхування? Тому що бізнес був проти, тому що це додатковий податок на бізнес, тому що за медстраховку платять три суб’єкти: сама людина, яка купує страховку, роботодавець  і держава», - зазначив політолог.

Читайте також

За його словами, окрім висування самої ідеї важливо забезпечити механізм її втілення.

«Ідея медстраховки правильна, чому зволікали з її висуванням… головне, щоб за цей законопроект проголосували. Але вже замало ініціативи депутатів. Потрібно, щоб чітко працював механізм фінансування. У нас виникла проблема: давно є рішення про додаткове фінансування оплати праці медиків, на 200-300% підвищення, а з’ясувалось, що ці гроші не платять, з різних причин місцева влада затримує. Тому важливо зараз розробити механізм страхування, щоб пізніше не виник збій», - наголосив Фесенко.

Популярні відео

Зазначимо, у Верховній Раді на позачерговому засіданні 7 травня планують розглянути законопроекти про страхування медичних працівників, які можуть постраждати від COVID-19.

Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що лікарі, які лікують хворих на коронавірус, отримають з двох джерел значні надбавки до зарплати.

Джерело Україна 24 Теги