Як врятувати медреформу: ексміністр назвав дві умови

Олег Мусій стурбований перспективою закриття госпіталів

Як врятувати медреформу: ексміністр назвав дві умови

Другий етап медичної реформи в Україні можна врятувати від провалу за умови виконання двох умов.

Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" ексміністр охорони здоров'я України Олег Мусій.

Мусій прокоментував загрозу закриття лікарень і звільнення медперсоналу через новий механізм фінансування медустанов:

"Є дуже багато проблем, особливо мене турбують госпіталі ветеранів війни, які мають бути теж закриті, тому що на сьогодні мають великі проблеми з наданням безоплатної медичної допомоги навіть для наших солдатиків, які воюють на сході".

Читайте також

За його словами, ситуацію можна виправити, якщо буде виконано кілька умов.

"Перша - президент буде щирий у своїх намірах і дасть прямі доручення голові комітету з питань охорони здоров'я переглянути законодавче поле. Друге - Міністерство охорони здоров'я звернеться до Кабінету міністрів, щоб переглянути державний бюджет в плані фінансування і зменшення повноважень Національної служби здоров'я, яка була створена Уляною Супрун як мегакорупційний монстр в ручному режимі розподіляти гроші - тому дам, тому не дам", - зазначив колишній міністр.

"Поки що я бачу лише заяви президента, чиновників, міністра охорони здоров'я. Я є прихильником документів і практичних дій. Поки що практичних дій і жодних документів немає", - додав він.

Популярні відео

Нагадаємо, ексміністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила, що головною проблемою української медицини є не відсутність фінансування, а неефективна політика місцевої влади.

 

Теги