Зловмисники створили фейковий телеграм-канал "Україна 24": подробиці

Фейковий канал крав контент у офіційного, обрізали логотип і посилання

Зловмисники створили фейковий телеграм-канал "Україна 24": подробиці

Атака на головний інформаційний канал країни: зловмисники створили фейковий акаунт "Україна 24" у Telegram. Цупили новини з офіційних ресурсів та видавали за свої. Після скарг соцмережа вже відреагувала та розмістила знак "фейку" на псевдоканалі. Чи вдалося його повністю закрити та чи можливо покарати злодіїв — у програмі "Сьогодні Новини".

Найоперативніші новини, ексклюзивні коментарі та аналітика. Це — справжній телеграм-канал "Україна 24". Інші — фейк з вкраденим контентом.

"Раз на день чи два вони копіювали текст з офіційного каналу, текст новини, брали відео з офіційного каналу, обрізали наші логотипи, посилання на офіційний канал, обрізали відео та ставили собі від імені цього каналу", — розповів керівник служби соціальних медіа телеканалу "Україна 24" Олексій Лосєв.

І так уже три роки. Спершу фейковий телеграм-канал називався "Говорить Україна", а торік перейменувався в "Україна 24". Вочевидь для того, аби перетягнути аудиторію з офіційного ресурсу і ще й заробляти на вкраденому.

"Не виключено, що вони могли публікувати фейки та дезінформувати своїх підписників від імені "Україна 24", — каже Олексій Лосєв.

Читайте також: Юлія Мендель приєдналася до команди проєкту "Велика деолігархізація"

Подібна ситуація не нова для Медіагрупи "Україна". Неодноразово ділки створювали фейкові акаунти, сайти новин "Сьогодні". І зараз дісталися до каналу "Україна 24".

"Канал "Україна 24" і новини "Сьогодні", на жаль, дуже часто стикаються з підробками та відвертими фейками, тому що ми лідери. Ми найкращі, і це відбувається. Це неправильно. Тому я хочу звернутися до всіх наших глядачів: якщо ви бачите недобросовісну конкуренцію, якщо ви бачите несумлінне використання контенту каналу "Україна 24" і бренду "Сьогодні", наших ведучих, повідомляйте нам, говоріть нам. Ми будемо боротися разом! І ще, дотримуйтесь інформаційної гігієни", — сказав головний редактор Новинної групи "Україна" Юрій Сугак.

Покарати за створення фейкової сторінки, розповсюдження неправдивої інформації та крадіжку контенту в Україні можна, навіть є дві статті кримінального кодексу. Максимальний штраф 255 тисяч гривень та 6 років тюрми. Юристи кажуть – довести це правопорушення, на жаль, вкрай складно. Тому радять самотужки писати скарги до соцмереж. Це пришвидшить результат.

"Можна звертатись до соціальних мереж, до адміністрації фейсбуку, телеграму, інстаграму для того, щоб блокувати фейкові сторінки. Щоб швидше припинити шкідливий ефект існування цих сторінок", — розповіла директорка юридичного департаменту телеканалу "Україна" Ольга Хмарук.

Читайте також: Резніков про "Велику п'ятницю": аплодую цьому проєкту

Розпізнати, офіційне ЗМІ чи ні, може кожен користувач, розповів керівник відділу захисту прав інтелектуальної власності Медіагрупи "Україна" Сергій Чернишук.

"В першу чергу треба звертати увагу на офіційну ознаку, спеціальний знак "галочки", що додається після проходження процедури верифікації. Якщо вона відсутня — звертати увагу на назву каналу, чи відповідає вона пошуковій, та логотип. Також треба звертати увагу на те, чи даються посилання на першоджерела запозичення інформації", — пояснив він.

Зараз фейковий акаунт Telegram позначив відповідним знаком, і потроху люди почали самі розуміти, що краще отримувати інформацію з перевірених ЗМІ. Офіційний канал "Україна 24" у Telegram — t.me/ukraina24tv.

Джерело Україна 24 Теги