Лікар назвав відсоток ефективності двох основних вакцин від штаму "Дельта"

Борис Бриль пояснив, від чого залежать мутації коронавірусу

Лікар назвав відсоток ефективності двох основних вакцин від штаму "Дельта"

Наскільки ефективна вакцинація проти коронавірусу від штаму "Дельта", розповів лікар з Ізраїлю Борис Бриль у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Не буває жодної вакцини, яка на 100% ефективна. Вчора вийшло масове дослідження ефективності вакцин Pfizer і AstraZeneca, яке показує, що у Pfizer при варіанті "Альфа" ефективність 93,9% і при "Дельта" — 73,7%, AstraZeneca — 91% при "Альфа" і 68% при "Дельта". Це гарні цифри. І треба розуміти, що чим більше вакцинованих буде, тим меншою буде передача, тим менше буде мутацій, тим менше буде хворих, відповідно", — сказав він.

Читайте також: Штам "Дельта" в Україні: епідеміологиня розповіла, що робити

За словами лікаря, від рівня вакцинації залежать мутації коронавірусу — чим він нижчий, тим більше мутацій.

"ВООЗ абсолютно правильно говорить, що буде велика пандемія. Якщо не буде великої кількості вакцинованих, вона буде весь час збільшуватися. Вірус мутуватиме залежно від того, наскільки мало вакцинованих. Тому прогнози в даному плані не зовсім добрі, адже все одно ж мало вакцинованих людей. У яких країнах виникли мутації — там, де велика кількість населення, де мало вакцинованих, де не було ніяких обмежень. Індія, Бразилія. Немає ж мутацій в країнах, де були гарні локдауни", — сказав він.

Нагадаємо, штам "Дельта" був уперше зареєстрований в Індії у жовтні 2020 року. Навесні ВООЗ запропонувала називати штами коронавірусу буквами грецького алфавіту, а не країнами, де їх виявили. Штам "Дельта" сильніший і заразніший, зафіксований високий відсоток госпіталізації. В Україні він був уперше виявлений в кінці червня. 22 липня стало відомо, що у Києві зафіксовано шість випадків зараження "Дельтою".

Генетик Віктор Досенко раніше розповідав, що в Україні немає адекватної інформації про поширення штаму коронавірусу "Дельта". "Не виключено, що "Дельта" вже домінує в Україні, а можливо, є тільки ті випадки, про які йшлося", — сказав він.

Для вакцинації в Україні використовуються вакцини CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer і нещодавно завезена Moderna.

Джерело Україна 24 Теги