Штам коронавірусу "Дельта": вчений назвав ефективні вакцини

Сергій Комісаренко розповів, чи допомагають вакцини, які є в Україні, не заразитися новими штамами

Штам коронавірусу "Дельта": вчений назвав ефективні вакцини

Вакцини, які зараз є в Україні, можуть зупинити поширення штаму коронавірусу "Дельта" — про це розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Ці факти вже доведені, і не тільки науково. Річ у тому, що це демонструє практика вакцинації вакцинами, які прийняті міжнародними регуляторними структурами. Це AstraZeneca (якого б виробництва вони не були, індійська Covishield чи зроблені в Китаї чи Італії), це CoronaVac (особливо добре ця вакцина продемонструвала себе в Бразилії та Індонезії, захищаючи там від бразильського варіанту коронавірусу) і, звичайно, це Moderna i Pfizer", — сказав він.

Читайте також: Мутації знижують ефективність вакцин — лікарка розповіла, чи допоможе щеплення

За словами експерта, вакцини ефективні проти варіантів первинного вірусу.

"Так, вони готувалися проти первинного уханьського варіанту, але всі решта варіанти несуттєво відрізняються від уханьського. Тому що структура їхня дуже подібна. Це зрештою не нові віруси, а варіанти мутації первинного вірусу. Можливо, менш ефективно, але захищають. Вони роблять імунну систему, яка допомагає нам бути менш контагіозними, менше людей інфікуються, легший перебіг захворювання, менша летальність", — сказав він.

Нагадаємо, штам "Дельта" був уперше зареєстрований в Індії у жовтні 2020 року. Навесні ВООЗ запропонувала називати штами коронавірусу буквами грецького алфавіту, а не країнами, де їх виявили. Штам "Дельта" сильніший і заразніший, зафіксований високий відсоток госпіталізації. В Україні він був уперше виявлений в кінці червня. 22 липня стало відомо, що у Києві зафіксовано шість випадків зараження "Дельтою".

Генетик Віктор Досенко раніше розповідав, що в Україні немає адекватної інформації про поширення штаму коронавірусу "Дельта". "Не виключено, що "Дельта" вже домінує в Україні, а можливо, є тільки ті випадки, про які йшлося", — сказав він.

Додамо, вакцинація від коронавірусу в Україні в Україні розпочався 24 лютого 2021 року, спочатку використовувалася вакцина CoviShield (індійський аналог вакцини AstraZeneca). На цей час в Україні вакцинують препаратами CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer і недавно завезеною Moderna.

Джерело Україна 24 Теги