Росія хоче затягнути час розгляду позовів України в ЄСПЛ - юрист

Борис Бабін зазначив, що Росія користується недоліками з українського боку

Росія хоче затягнути час розгляду позовів України в ЄСПЛ - юрист

Росія подала позов проти України до Європейського суду з прав людини для того, щоб затягнути час, необхідний для винесення рішень за позовами України в цьому суді, і на це потрібно терміново реагувати. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" заявив юрист-міжнародник Борис Бабін.

"Наша традиційна політика самозаспокоєння - не для цього випадку. Звичайно, питання пропаганди відпрацюють повністю, але чисто юридично, навіть якщо погодитися з тим, що всі тези надумані і нікчемні, у них є чітке завдання виграти час. Не забувайте, що там є кілька обґрунтованих заяв України проти Росії, поточного року було прийнято попереднє рішення щодо Криму, наприкінці року повинні прийняти попереднє рішення щодо сходу України, це для Росії дуже небезпечно. Тому вони подають зустрічний позов і як мінімум будуть просити, щоб все це розглядалося спільно, а це означає відстрочку рішення за нашими заявами", - сказав експерт.

Бабін зазначив, що суду потрібно буде докласти максимум зусиль, щоб дослідити докази Росії.

"Все-таки це міждержавні заяви, і для того, щоб відкинути всі претензії Росії, суд повинен дослідити їх в змагальному процесі, визначитися з неприйнятністю цих вимог. Для цього необхідна гігантська робота. Це не просто вийшов хтось, сказав, що це фейк", - зазначив Бабін.

Читайте також: Самі відкривають скриньку Пандори — юрист про заяви Росії щодо Криму

За його словами, є низка негативних факторів, які враховує Росія.

"По-перше, це невдала політика нашого МЗС на європейському просторі, по-друге, це розвал правоохоронних органів з питань сходу і Криму. Росія це враховує, і ми повинні надавати їм контраргументи у кримінальних справах, судових рішень. А якщо їх немає - це наші проблеми, голослівними заявами чиновників ми не відіб'ємося", - сказав Бабін.

Читайте також: Росія - це "анти-Україна": Кисельов жорстко відреагував на статтю Путіна

Зазначимо, що МЗС Росії заявило, що "Україна не залишила вибору". "Даний крок назрів уже давно. Ситуація, що склалася в Україні не залишила Росії іншого вибору, окрім залучення міжнародних судових інстанцій", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше юрист-міжнародник Олег Горбачов в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів, що справа буде довго розглядатися і не має ніякої перспективи. "Є об'єднане виробництво Нідерландів і України щодо збиття МН17, проте в скарзі, поданій Росією, вона в цьому звинувачує Україну. Думаю, що позов Росії не матиме жодної перспективи, а буде визнаний неприйнятним", - сказав Горбачов.

Джерело Україна 24 Теги