Північ стала стратегічною небезпекою — експерт про військові навчання в Білорусі

Ігор Романенко розповів, чим небезпечні для України російсько-білоруські навчання

Північ стала стратегічною небезпекою — експерт про військові навчання в Білорусі

До Білорусі прибули ешелони з російськими військовослужбовцями та технікою для підготовки до військових навчань. Спільні стратегічні навчання "Захід-2021" мають відбутися на полігонах двох країн з 10 по 16 вересня.

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів, чи має Україна привід для побоювань.

"Треба захищатись в стратегічному порядку, це не прикордонники, а це функція Збройних сил України. Для того, щоб організувати захист, потрібно розуміти, що робить противник. Згадані навчання мають розпочатися з 10 вересня, а вони вже засилають ешелони, для чого? Також там збираються використовувати велику кількість бойових літальних апаратів, бронетехніки, ракетних озброєнь, в яких у них перевага перед нами. І це північний напрямок, де, грубо кажучи, на танку можна бліцкригом дійти до Києва за дві години", — сказав він.

Читайте також: Військові навчання Росії та Білорусі: Арестович пояснив, чи є загроза для України

Експерт розповів, чим небезпечні навчання в Білорусі.

"Північ України стала стратегічною небезпекою. Вони вже зайдуть і там будуть. До того ж, після навчань вони залишають на складах свою техніку, вона вже там є. Це робиться для того, щоб в ударному угрупованні, яке формує Путін зі своїм Генштабом проти України, була активно задіяна північ.

На сході вже є два корпуси, вони посилюються, вони проходять на полігонах навчання. Зараз у них "випуски", знаєте, як вони їх роблять і ставлять оцінки? Заводять на лінію зіткнення, якщо вбив або поранив нашого військового, то "відмінно". На сході у них танків більше, ніж у Британії та Франції разом узятих. На півдні, в Криму вони використовують всі події (затоплення після злив - ред.), щоб завести "на допомогу" збройні сили з бойовою технікою замість МНС. Потрібно серйозно готуватися", — сказав він.

Нагадаємо, раніше в Міноборони Росії повідомляли, що запланували провести понад 4500 військових навчань і тренувань до кінця літа. Спільні російсько-білоруські стратегічні навчання "Захід-2021" повинні стати головним підсумком 2021 навчального року в російській армії. Повідомляється, що на них планують створити складну повітряну обстановку та масово застосовувати авіацію.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявляв, що війська, які Росія ввела в Крим через спільні навчання України та країн НАТО Sea Breeze-2021, залишаться там на постійній основі. "Росія їх там залишить назавжди. І зараз буде перекидання, побудова нових військових містечок для розміщення цих сил і засобів", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги