В українському законодавстві треба деталізувати право на самооборону – Мартиненко

"Не йдеться про те, що треба окремо питання застосування зброї прописувати в Конституції", - заявив Мартиненко

В українському законодавстві треба деталізувати право на самооборону – Мартиненко

В українському законодавстві передбачено застосування зброї громадянами, але питання самооборони має бути деталізовано.

Про це в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» заявив керівник громадянської ради при Міністерстві внутрішніх справ Володимир Мартиненко.

«Українським законодавством передбачено зокрема застосування громадянами будь-яких способів, не тільки зброї, щоб захистити своє життя, майно. І тут мова не йде, що треба окремо питання застосування зброї прописувати в Конституції. Я думаю, тут просто треба деталізувати питання самооборони, бо воно, на мій погляд, зараз не дуже деталізовано в українському законодавстві. А далі – намагатися його правильно інтегрувати, бо якщо ми подивимося судову практику, то десь половина осіб, які зараз захищаються при нападі, виправдовуються судом, а інша половина несуть покарання згідно з кримінальним законодавством», - зазначив голова громадянської ради.

За його словами, це ганебна практика, її треба змінювати, треба реагувати, вносити в кримінальне законодавство, деталізуючи цей процес.

«Користування українцями зброєю врегульоване нормативно, але не в межах закону. У українських громадян на руках понад 1,2 млн легальних стволів. З іншого боку, тут я є лобістом того, що нам треба запустити нормальні якісні запобіжники того, як зробити так, щоб зброя не попадала в руки неадекватів. Бо на сьогодні медичну довідку можна купити за досить невеликі гроші. Відповідно, її можуть купити навіть люди із проблемами психіки. Далі вони сідають за кермо або беруть до рук зброю, і тут виникає величезна проблема», - заявив Володимир Мартиненко.

Нагадаємо, до Верховної Ради внесено законопроєкт №5708, в якому ідеться про легалізацію цивільної вогнепальної зброї. Передбачається визначення поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю, порядку отримання громадянами України та юрособами документів для права власності на зброю та проведення класифікації зброї.

У березні Верховна Рада не підтримала законопроєкт, яким також пропонувалося легалізувати зброю.

В ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дануца - співавтор внесеного до Верховної Ради законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю - заявив, що вогнепальна зброя в Україні сьогодні є "легальною, але не законною":

"В Україні сьогодні зброя є легальною, але не є законною. Законність передбачає наявність закону. Сьогодні це все легалізовано наказом Міністерства внутрішніх справ і, безумовно, прийняття закону має бути. В Україні сьогодні понад 1 млн легальних стволів, це переважно мисливська зброя, і ми зобов'язані як законодавці унормувати в законний спосіб обіг легальної цивільної зброї".

Джерело Україна 24 Теги