Штам "Дельта" в Україні: епідеміологиня розповіла, що робити

Людмила Мухарська пояснила, які заходи допоможуть запобігти зараженню

Штам "Дельта" в Україні: епідеміологиня розповіла, що робити

У Києві зафіксували шість хворих зі штамом коронавірусу "Дельта". Епідеміологиня, ексзаступниця головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", що потрібно знати про новий штам.

"Реагувати потрібно спокійно, це інформація, яка потрібна лікарям для розуміння, як далі поводитися. А поводитися потрібно так, як і було до цього, протиепідемічних заходів потрібно дотримуватися. На сьогодні в порівнянні з минулим роком додалася вакцинація, і ми повинні розуміти, що вона потрібна всім людям незалежно від того, перехворіли вони чи ні. Але особливо, звичайно, потрібно робити щеплення людям, які не хворіли", — сказала вона.

Читайте також: Не виключено, що штам "Дельта" домінує в Україні — генетик

За словами лікаря, колеги з інших країн діляться з українськими медиками досвідом лікування "Дельти".

"Цей штам відомий, він поширюється в усій Європі, і вже близько 130 країн мають на своїй території варіант вірусу "Дельта". Наші лікарі мають інформацію про те, як лікувати хворих, інфікованих цим штамом, лікарі діляться інформацією. Тому потрібно вакцинуватися, дотримуватися всіх необхідних протиепідемічних заходів та готувати лікарні до госпіталізацій", — сказала вона.

Мухарська додала, що у звичайних лікарнях немає тестів, які визначають штам "Дельта", і при підозрах матеріал відправляють до лабораторії в Києві.

Читайте також: У серпні в Україні буде спалах COVID-19, як у Росії - епідеміолог

Хворі з "Дельтою" знаходяться в Олександрівській лікарні. Це пацієнти віком від 21 до 73 років. Їхній біоматеріал передали на додаткове підтвердження. У столичній мерії ці випадки пов'язують з сезоном відпусток і тим, що люди повертаються з-за кордону. В останні кілька днів фіксують все більше хворих на COVID-19. Також столична влада повідомила, що готується до третьої хвилі коронавірусу і додатково визначено 23 медустанови, які готові прийняти понад 5 тисяч пацієнтів. Всього хворих зі штамом "Дельта" в Україні зафіксовано вже 10.

Нагадаємо, штам "Дельта" був уперше зареєстрований в Індії у жовтні 2020 року. Він сильніший і заразніший, зафіксований високий відсоток госпіталізації. В Україні він був уперше виявлений в кінці червня.

Голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко заявляв, що вакцинація допомагає від штаму "Дельта". "Практично всі вакцини, які сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, допомагають і проти "Дельти". Звичайно, вони допомагають трохи менше, ніж від первинного штаму коронавірусу. В "Дельті" 13 мутацій, які відрізняють її від первинного вірусу. Однак практично всі вакцини дозволяють ефективно боротися з поширенням коронавірусу", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги