Штам "Дельта" вже у Києві - подробиці від профільного чиновника

Олег Рубан заспокоює, що місто готове до третьої хвилі епідемії коронавірусу

Штам "Дельта" вже у Києві - подробиці від профільного чиновника

У Києві зафіксовані випадки захворювання штамом коронавірусу "Дельта", визначити цей штам допомогли раніше закуплені тести. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на каналі "Україна 24" розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

"Було закуплено тест-систему, яка визначає spike-білок збудника "Дельта", він підтверджений. Перш за все можна сказати, що в 15 країнах світу вже вирує цей збудник, і тільки слабка діагностика не підтверджує дані випадки. Сьогодні в Києві з'явилися тести, буде проводитися діагностика щодо збудника "Дельта", - зазначив чиновник.

Рубан розповів, що результати тестів з Олександрівської лікарні відправлені на підтвердження.

"Що стосується пандемії - в пріоритеті штам "Дельта", він буде пріоритетним у циркуляції. В Україні він вже, за прогнозами, є 2 місяці. Сьогодні дійсно Олександрівська лікарня підтвердила шість випадків, відправила на верифікацію не в Київський лабораторний центр, а в Центр громадського здоров'я МОЗ, який повинен провести підтвердження даних випадків. Нічого страшного тут немає, це просто підтвердження того, що підтверджують всі епідеміологи", - сказав Рубан.

Читайте також: В Україні може побільшати хворих на штам "Дельта": подробиці від головного санлікаря

Голова київської Держпродспоживслужби запевняє, що місто готове до можливої ​​третьої хвилі епідемії.

"Сьогодні місто повністю готується до третьої хвилі, яка, за прогнозами, буде в кінці серпня, люди повернуться з відпусток, з канікул. Зростання буде реєструватися в кінці серпня - вересні - жовтні, і це збігається з періодом захворюваності на ГРВІ. Завдання всіх - максимально провести вакцинацію будь-якими наявними вакцинами в Україні", - сказав Рубан.

Читайте також: Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Зазначимо, що штам "Дельта" вперше було виявлено в Індії, в результаті мутації у нього змінений фрагмент spike-білка, через що він став більш заразним. Вважається, що до зараження цим штамом схильна молода вікова група від 10 до 20 років, тоді як "звичайний" коронавірус на них діє слабкіше.

Нагадаємо, раніше голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів, що вакцинація захищає від штаму "Дельта". "Вона допомагає. Практично всі вакцини, які сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, допомагають і проти "Дельти", - сказав академік.

Джерело Україна 24 Теги