У серпні в Україні буде спалах COVID-19, як в Росії - епідеміолог

"В Україні досі триває перша хвиля COVID-19, тільки з різними піками", - заявив Александрін

У серпні в Україні буде спалах COVID-19, як в Росії - епідеміолог

Національна академія наук оцінила як тривожні показники деяких ключових індикаторів щодо спалаху епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні.

В ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» керівник національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін висловив незгоду з висновками НАН.

«Насправді хвиля (епідемії коронавірусу - ред.) у нас не припиняється. В Україні досі триває перша хвиля COVID-19, тільки з різними піками. І на сьогодні те, коли до нас прийде «Дельта» ... точніше вже прийшов, тільки зараз будуть ще нарощуватися темпи. На жаль, охоплення вакцинопрофілактики, особливо груп ризику, у нас мізерно малий. Тому в Україні буде дуже схожа ситуація з Росією, якщо не гірша», - зазначив епідеміолог.

Читайте також: З COVID-сертифікатами вже можна до Європи: експерт прояснив деталі

«Думаю, вже в серпні ми почнемо фіксувати досить велике зростання захворюваності на «Дельту», і ми це побачимо, коли будуть переповнюватися інфекційні стаціонари. Все потрібно робити вчасно. Те, що в Україні провалена вакцинопрофілактика - це факт», - додав Александрін.

Читайте також: Зручніше все мати в смартфоні: "слуга народу" показала електронний COVID-сертифікат

В Україні 21 липня стартував п’ятий етап кампанії вакцинації проти COVID-19.

Щепитися можуть усі охочі від 18 років. Пріоритет надається людям у віці від 60 років та особам із супутніми захворюваннями, а також медикам, освітянам, соціальним працівникам і військовим, які контактують з великою кількістю людей, повідомляє "Коронавірус_інфо".

Раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" генеральна директорка директорату з розвитку цифрових трансформацій у МОЗ Марія Карчевич розповіла, що в Україні сьогодні є два документи, які свідчать про вакцинацію від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги