Керівництво "Рівнеазоту" не пускає перевіряючих на підприємство - еколог

Експерти перевірили газоаналізатором якість повітря, вона задовільна, але хімічні сполуки потрапили в ґрунт

Керівництво "Рівнеазоту" не пускає перевіряючих на підприємство - еколог

Керівництво хімічного підприємства "Рівнеазот", де напередодні стався витік окису азоту з викидом у повітря, не допускають на територію підприємства державних службовців для перевірки. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на каналі "Україна 24" розповів екстимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов, який перебуває на місці події.

"Вчора ще тут було дуже небезпечно, я приїхав з Києва переконатися, чи все так добре, як звітують місцеві чиновники. Ми перевіряли зі своїм газоаналізатором спільно з Держпродспоживслужбой якість повітря, вона дійсно задовільна, тобто люди можуть не боятися і виходити на вулицю. Але були сприятливі погодні умови, дощ, вітер, які рознесли ці азотні сполуки в атмосферу. Станом на зараз є побоювання, що вони просто осіли в ґрунті. Потрібно буде відібрати проби ґрунту і переконатися, що в довколишніх селах, де багато сільськогосподарських насаджень, з ґрунтом все добре", - розповів Фірсов.

Читайте також: Найбільші наслідки будуть для людей — еколог про потоп у Криму

За словами експерта, в разі виявлення в ґрунті хімічних сполук понад норми "буде екологічне лихо, але поки без даних незрозуміло, якого масштабу".

Також Фірсов зазначив, що керівники подібних підприємств користуються недосконалістю застарілого законодавства та не пускають комісії для перевірки на свою територію. За його словами, якщо керівництво не йде назустріч перевіряючим, потрапити на територію просто неможливо.

"Ще одна проблема - це стан подібних підприємств. Остання капітальна модернізація проводилася дуже давно, всі такі підприємства побудовані ще за радянських часів. Питання допуску Держекоінспекції на підприємства для перевірок - це питання номер один. Станом на зараз підприємство продемонструвало поганий сигнал, воно не допускає державних службовців для перевірки. Санкції за недопуск й досі - всього 750 грн, тому вони користуються цими законодавчими провалами. Це питання національної безпеки, якщо не буде доступу до таких підприємств - це погана історія, питання потрібно виносити на РНБО", - сказав Фірсов.

Читайте також: Є загроза екологічної катастрофи на Донбасі — подробиці від експерта

Нагадаємо, ПАТ "Рівнеазот" засноване на базі Рівненського заводу аміачних добрив, будівництво якого почалося 1965 року. До 2006 року мало статус державного, входить до холдингу Ostchem. Єдиний виробник вапняно-аміачної селітри, є містоутворюючим підприємством, має стратегічне значення.

Джерело Україна 24 Теги