Не критична цифра — Гармаш про кількість російських паспортів в українців

Сергій Гармаш розповів, звідки взялася цифра в майже мільйон українців, які отримали громадянство Росії

Не критична цифра — Гармаш про кількість російських паспортів в українців

Заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що з 2016 по 2020 рік майже мільйон українців стали громадянами Російської Федерації. Цю заяву прокоментував у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Ми знаємо, що близько 600 тис. з цього майже мільйона були видані на Донбасі за спрощеною системою. Часто люди їх отримують з економічних міркувань, або під примусом. Залишається близько 400 тис., зрозуміло, що за 4 роки багато хто їде туди (в Росію - ред.) працювати, багато хто виїхав раніше і зараз хочуть офіційно працювати в Російській Федерації.

Тому я не вважаю, що це критична цифра, враховуючи, що у нас війна, і багато з того ж Донбасу виїхали на територію Росії. Цифра цілком об'єктивна", — сказав він.

Читайте також: Роздача паспортів Росії на Донбасі: експерт сказав, чим має відповісти Україна

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року, після другого туру президентських виборів в Україні, президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дає жителям окремих районів Донецької та Луганської областей України право отримати громадянство РФ за спрощеною схемою.

Раніше Сергій Гармаш повідомив, що російська окупаційна влада в ОРДЛО вилучатимуть у громадян українські паспорти. "Про те, що будуть вилучатися українські паспорти, я зробив логічний висновок, що виходить із нинішньої політики, яка там проводиться щодо зв'язку місцевого населення з Україною", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги