Варто придивитися до білоруського сліду — журналістка про вбивство Павла Шеремета

Севгіль Мусаєва розповіла, до якої версії варто придивитися слідству

Варто придивитися до білоруського сліду — журналістка про вбивство Павла Шеремета

Правоохоронці відмовляються давати ЗМІ інформацію про хід слідства у справі про вбивство Павла Шеремета - про це розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" головний редактор інтернет-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва в п'яту річниць вбивства журналіста.

"Ми намагалися перед річницею взяти інтерв'ю у представників правоохоронних органів. Позиція МВС зараз полягає в тому, що поки йде судовий розгляд справи, вони не даватимуть ніяких коментарів, оскільки це може бути розцінено як тиск на суд. Ніяких коментарів у нас вже немає давно. Всі запити залишаються без відповіді", — сказала вона.

Читайте також: На власника "плівок Шеремета" оприлюднили компромат: нові деталі

На думку Мусаєвої, варто уважніше придивитися до версії про "білоруський слід".

"Мені здається, що та інформація, яка була оприлюднена на початку 2021 року — аудіозаписи співробітників КДБ Білорусі, де обговорювалася фізична ліквідація Павла Шеремета, — я б звернула увагу на білоруський слід. Павло Шеремет був особистим ворогом Олександра Лукашенка, через свій сюжет про перетин литовсько-білоруського кордону він свого часу 2 місяці просидів у в'язниці. Також Лукашенко позбавив Шеремета громадянства Білорусі. Тому я б вивчала цю версію, можливо, це допомогло б слідству", — сказала вона.

Читайте також: "Хвости" в Москві: політолог здивував інформацією про вбивство Шеремета

Журналістка зазначила, що приводи для вбивства Шеремета могли бути в трьох країнах.

"Це справа дуже специфічна і заплутана, оскільки Павло працював у трьох країнах (Білорусі, Росії та Україні — ред.), і в усіх трьох були мотиви для того, щоб позбутися його фізично. Я вже сказала про Білорусь. У Росії Павло Шеремет виступав проти пропаганди та цензури на російському телебаченні, він був другом Бориса Нємцова. В Україні можна проводити якісь паралелі зі справою Гонгадзе і з виданням "Українська правда", — сказала вона.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня 2016 року. Його машину підірвали в центрі Києва, коли він їхав на роботу.

У вбивстві Павла Шеремета на цей час підозрюють лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом з Антоненко. Всі вони свою причетність до злочину заперечують.

4 січня 2020 року було опубліковано аудіозаписи прослуховування в кабінеті колишнього глави КДБ Білорусі Вадима Зайцева. На аудіозаписах обговорюються способи ліквідації журналіста Павла Шеремета.

Джерело Україна 24 Теги