Не виключено, що штам "Дельта" домінує в Україні — генетик

Віктор Досенко розповів, чому неможливо точно сказати, наскільки поширений в Україні небезпечний штам коронавірусу

Не виключено, що штам "Дельта" домінує в Україні — генетик

В Україні немає адекватної інформації про поширення штаму коронавірусу "Дельта" — про це заявив генетик Віктор Досенко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Немає ніякої можливості чітко та адекватно визначити розповсюдженість "Дельта-варіанту" цього вірусу в Україні. Дуже мало, немасово проводять секвенування цього вірусу, це поодинокі випадки А для того, щоб сказати про поширення, потрібно секвенувати регулярно, постійно, в різних регіонах, хоча б по 100-200 зразків на день.

Ну а зараз, за ​​моєю інформацією, секвенують 10-15 зразків на місяць, тому у нас немає адекватної інформації. І не виключено, що "Дельта" вже домінує в Україні, а можливо, це тільки 4 випадки, про які йшлося", — сказав він.

Читайте також: Все треба робити вчасно — лікар розкритикував вакцинацію від COVID-19 в Україні

Досенко пояснив, у чому відмінність "Дельти" від первинного коронавірусу в науковому розумінні.

"Варіант "Дельта", як і інші, це заміна однієї амінокислоти в одному білку цього вірусу, а саме S-протеїн. Це не міняє вірус, це як білий тигр і звичайний тигр", — розповів він.

Нагадаємо, штам "Дельта" був уперше зареєстрований в Індії у жовтні 2020 року. Навесні ВООЗ запропонувала називати штами коронавірусу буквами грецького алфавіту, а не країнами, де їх виявили. Штам "Дельта" сильніший і більш заразний, зафіксований високий відсоток госпіталізації. В Україні він був вперше зафіксований в кінці червня.

Раніше генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Родина в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав кількість вакцинованих від COVID-19 в Україні.

"Ми перетнули позначку в 3 млн вакцинацій, майже 1 млн (955 тис.) українців отримали дві дози. Вакцинація проходить згідно з дорожньою картою, зараз ми реалізуємо 3-й і 4-й етапи вакцинації", — повідомив він.

Своєю чергою ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що вакцинація стримує поширення нових штамів коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги