Ми готові до оборони в разі агресії — експерт про навчання Sea Breeze-2021

Павло Лакійчук розповів про головні цілі навчань Sea Breeze в 2021 році

Ми готові до оборони в разі агресії — експерт про навчання Sea Breeze-2021

Про основні результати навчань Sea Breeze-2021 розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Масштабність навчань Sea Breeze-2021 значною мірою обумовлена агресивною політикою Росії в Чорноморському регіоні. Країни НАТО і партнери з навчань щороку все більше приділяють їм увагу. З 2017 року ці навчання мають характер не тільки тактичний, відпрацювання тактичних морських, повітряних чи сухопутних тренувань, а і командно-штабний. На навчаннях формується міжнародний об’єднаний штаб, який відпрацьовує певну військову операцію", — сказав він.

Читайте також: Не несуть реальної загрози — експерт про провокації Росії проти навчань Sea Breeze

Експерт розповів про основні напрямки цьогорічних навчань.

"В ході теперішніх навчань відпрацьовувався основний елемент – це командно-штабні навчання, де формувався міжнародний штаб операції, яка здійснювалась з підтриманням безпеки в Чорноморському регіоні. Проти кого вона була спрямована, можна в принципі здогадатись. Наші військові набули досвіду у швидкій організації цього штабу, у взаємодії різних офіцерів у його роботі. Тобто ми готові у випадку агресії та рішення міжнародної коаліції щодо застосування сил швидко приступити до оборони", — сказав він.

Нагадаємо, навчання Sea Breeze — це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України, починаючи з 1997 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США. Навчання 2021 року стали наймасштабнішими з рекордною кількістю країн-учасниць. У них задіяно 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спецоперацій.

Раніше військово-морський експерт, капітан І рангу Андрій Риженко розповів, що Росія вкрай негативно поставилася до навчань 2021 року. "Той градус напруги, який зараз є, особливо з боку росіян, відчувається, вони дуже агресивно поводяться стосовно сил Sea Breeze і НАТО. Хоча в 1998, 1999, 2001 роках вони брали участь у цих навчаннях. Але після того, як до влади прийшов Путін, політичний наратив Росії змінився", — сказав він. 

Джерело Україна 24 Теги