Місія ОБСЄ блокується в ОРДЛО через масштабні навчання — експерт

Дмитро Снєгирьов розповів, що відбувається на окупованій території Донбасу

Місія ОБСЄ блокується в ОРДЛО через масштабні навчання — експерт

На території ОРДЛО блокується робота місії ОБСЄ, втім з Росії йдуть військові колони — про це розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24"  громадський активіст, військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

"Я хотів би розповісти щодо блокування роботи місії ОБСЄ. З чим це пов’язано? Наразі в ОРДЛО проходять командно-штабні навчання 1-го і 2-го армійського корпусів. Зокрема поблизу селищ Круглик, Мирне, Шимшинівка – це Лутугинський район – зосереджена велика кількість бронетехніки, близько 200 одиниць, це критична кількість бронетехніки для такого рівня навчань. При цьому ми фіксували проходження колон з території Росії на територію України. Ця інформація була доведена до українських спецслужб.

Аналогічна ситуація відбувається на окупованих територіях Донецької області. Місію ОБСЄ не допускають до районів проведення так званих командно-штабних навчань, щоб унеможливити витік інформації про кількість техніки, кількість особового складу, легенду проведення цих навчань", — сказав він. 

Читайте також: Росії байдужі заклики України прискорити обмін полоненими - Гармаш

За словами експерта, на окупованих територіях знову заговорили про "Новоросію".

"На тлі проведення цих навчань звучать заяви очільників "Л/ДНР", зокрема Пасічника і Пушиліна, про можливість реінкарнації проєкту так званої "Новоросії". Подібні заяви свідчать про те, що російські куратори пристали на план виходу чи то блокування роботи ТКГ і, відповідно, виконання Росією взятих на себе зобов’язань щодо імплементації положень Мінських домовленостей", — сказав він.

Раніше експосол США в Україні Джон Гербст заявив, що на його думку, США не братимуть участь у переговорах щодо Донбасу. "Я не чекаю, що Америка стане частиною цього процесу, тому що Росія проти, і, я думаю, Німеччина і Франція теж проти. На мій погляд, це не трагедія для України, цей формат не дав нічого для вирішення проблеми російської агресії в Україні", — сказав він.

Своєю чергою, ексрадник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов заявив, що США і Німеччина стали на бік Путіна у питанні Мінських домовленостей. "Американська сторона перейшла на бік противника. Коли німецька сторона зараз вносить це питання до порядку денного — це означає, що вона стає на бік противника щодо виконання Мінських угод", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги