В Україні може побільшати хворих на штам "Дельта": подробиці від головного санлікаря

Новий штам заразніший і швидше передається

В Україні може побільшати хворих на штам "Дельта": подробиці від головного санлікаря

В Україні може зрости кількість інфікованих новим штамом коронавірусу "Дельта". Наразі додалося хворих із підозрою на зараження саме індійським штамом.

Про це ексклюзивно в ефірі програми "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24" розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Найімовірніше, наступного тижня ми зможемо отримати фінальне підтвердження щодо вже нових зразків, там уже є підозри на "Дельта". Тому, швидше за все, цифри будуть оновлюватись", - наголосив Кузін.

Читайте також: Епідеміолог попередив про новий спалах коронавірусу в Україні: буде як у Росії

Як повідомляє "Україна 24", зараз в Україні офіційно двоє таких інфікованих. У МОЗ ще очікують підтвердження від ВООЗ. Штам "Дельта" зафіксували більше ніж у 100 країнах світу, він заразніший, швидше передається і спричиняє складніший перебіг захворювання.

Раніше керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що спалах коронавірусу в Україні може початися в липні або серпні.

"В Україні зараз захворюваність спадає стабільними темпами - від 10 до 20% на тиждень, якщо ми говоримо про рівень госпіталізації. Однак у Великій Британії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Росії, Греції, на Кіпрі зараз спалах і зростання удвічі за тиждень, це велике зростання. Якщо говорити про осінь, наші оцінки більш песимістичні, ми очікуємо, що спалах може початися в Україні цього або наступного місяця, тобто значно раніше, ніж восени", - сказав експерт.

Своєю чергою ексміністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що вакцинація стримує поширення нових штамів коронавірусу.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 10 липня:

Джерело Україна 24 Теги