Спалах коронавірусу може бути вже цього місяця - аналітик

Зараз захворюваність стабільно спадає, але прогноз песимістичний

Спалах коронавірусу може бути вже цього місяця - аналітик

Спалах коронавірусу в Україні може початися в липні або серпні. Такий прогноз в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" озвучив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

"У сезон відпусток варто очікувати перелому або уповільнення тренда, який ми зараз бачимо. В Україні зараз захворюваність спадає стабільними темпами, від 10 до 20% на тиждень, якщо ми говоримо про рівень госпіталізації. Однак у Великій Британії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Росії, Греції, на Кіпрі зараз спалах і зростання удвічі за тиждень, це велике зростання. Якщо говорити про осінь, наші оцінки більш песимістичні, ми очікуємо, що спалах може початися в Україні цього або наступного місяця, тобто значно раніше, ніж восени", - сказав експерт.

Читайте також: Потрібно швидше вакцинуватися — вчений про штам коронавірусу "Дельта"

За словами Ганиченка, приклад Великої Британії показав, що велика частина вакцинованих сприяє тому, що зростання госпіталізації та смертності сповільнюється, хоч і є.

"Зараз ми спостерігаємо, що у Великій Британії вакциновано понад 65% населення, але зростання є. І тут важливий не факт зростання, а чи впливає це на збільшення госпіталізації та смертності. На прикладі Британії бачимо, що госпіталізація дійсно зростає, але в рази меншими темпами, ніж зростає захворюваність, а смертність знаходиться на стабільному рівні й не зростає. Тобто вакцинація діє, і зростання захворюваності не загрозливе саме по собі", - сказав Ганиченко.

Читайте також: Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Нагадаємо, раніше ексміністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" заявила, що вакцинація стримує поширення нових штамів коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги