Вакцинація вагітних: лікар порадив почекати результатів дослідження

Андрій Александрін пояснив, як вагітні та матері, які годують, можуть уберегтися від зараження

Вакцинація вагітних: лікар порадив почекати результатів дослідження

У США почалися дослідження впливу вакцин від коронавірусу на вагітних. Чи варто вакцинувати від COVID-19 майбутніх матерів, розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" епідеміолог Андрій Александрін.

"На сьогодні це питання до кінця не вивчене (про вплив вакцинації на вагітних і матерів, які годують - ред.), тому варто почекати, поки пройдуть дослідження і будуть перші результати. Тому що це стосується не тільки тих, хто годує грудьми, а й вагітних, дитячого населення. У нашій країні є така проблема, як недостатньо вдосконалена система фармаконагляду, держава не бере на себе зобов'язання покривати всі витрати на можливі ризики", — сказав він.

Читайте також: Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Популярні відео

Лікар зазначив, що вакцинуватися варто родичам вагітної жінки.

"Якщо у Великій Британії та США дуже жорстка система фармаконагляду, і держава бере на себе відповідальність, то в нашій країні це складне питання. Потрібно почекати результатів (дослідження можуть тривати до року - ред.), з двох зол краще вибрати менше. І, наприклад, мати, яка годує, повинна обмежити своє спілкування, не відвідувати місця скупчення людей, а всім родичам краще вакцинуватися", — сказав він.

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко розповів, коли в Україні з'являться паспорти вакцинації від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги