Треба переконатися, що це через вакцинацію - академік про смерть українця після Pfizer

Інцидент кидає тінь на вакцинацію в цілому, зазначив Сергій Комісаренко

Треба переконатися, що це через вакцинацію - академік про смерть українця після Pfizer

Випадок смерті пацієнта після вакцинації препаратом Pfizer буде ретельно досліджений, оскільки людина могла померти й без вакцинації.

Про це розповів в ефірі програми "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко.

"Неприємно ще й тому, що все це кидає тінь на вакцинацію в цілому і вакцинацію вакциною Pfizer зокрема. Вона вважається однією з найкращих вакцин, вироблених у світі, вона вважається фактично безпечною. Звичайно, потрібно знати, від чого ця людина померла, для цього потрібно провести детальне обстеження, визначити причину. Людина могла померти й без будь-якої вакцинації. Ми знаємо, які бувають випадки, молоді люди, зупинка серця, аритмія, ще якісь причини. Потрібно переконатися, що це пов'язано з вакцинацією", - зазначив Комісаренко.

Читайте також: Такого ще не пам'ятаю: ведучі "Україна 24" розповіли про побічні ефекти після вакцинації

За його словами, цей випадок буде детально аналізуватися.

"Ми знаємо, що Astrazeneca викликає певні ускладнення, пов'язані з тромбозами, це було два випадки на мільйон. З Pfizer був значно менший відсоток, якщо наводити кількісний аналіз. Думаю, що це не пов'язано з вакцинацією. Ми повинні розуміти, що альтернативи вакцинації немає", - додав він.

Читайте також: Вірять брудним фейкам: епідеміологиня пояснила низькі темпи вакцинації в Україні

Раніше МОЗ повідомило, що у Вінницькій області ввечері 2 липня помер 47-річний чоловік, якому в цей день зробили щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вимагає від Кабміну збільшити темпи вакцинації, щоб до 24 серпня більшість українців, які потребують щеплення від коронавірусу, отримали вакцину.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 2 липня:

 

Джерело Україна 24 Теги