Проблема не в підборах, а в стройовому кроці - експерт про скандал з жіночою формою ЗСУ

На думку Олега Жданова, ніхто не вдається в суть проблеми

Проблема не в підборах, а в стройовому кроці - експерт про скандал з жіночою формою ЗСУ

У багатьох арміях світу передбачене жіноче взуття з підборами, однак на відміну від Збройних сил України, паради там проводять майже похідним кроком.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів військовий експерт Олег Жданов, коментуючи скандал у Міноборони через курсанток, які репетирували на підборах парад на День Незалежності.

"Ніхто не вдається в суть проблеми, і всі говорять не про те. По-перше, мене обурює, що депутат не знає, що у нас не військо, а Збройні сили України. По-друге, не дай боже піти на парад не в тому взутті, в якому ви тренуєтеся, щоб перед парадом вам змінили висоту каблука і дали нерозношене взуття. Я сам учасник не одного параду, знаю, що це таке", - сказав Жданов.

Читайте також: Україна має приклад УПА - експерт про створення територіальної оборони

За його словами, справа в стройовому кроці, який визначений стройовим статутом ЗСУ, "а це насправді статут СРСР, який був переписаний у царські часи".

"Стройовий крок - це 120 кроків за хвилину, темп, висота підйому ноги 15-20 см, стопа паралельно землі, носок відтягнутий, нога не зігнута в коліні, стопа ставиться з силою на всю поверхню. Ось у чому проблема. У всіх цивілізованих країнах є парадні розрахунки, і жінки й чоловіки йдуть як у парадній формі, так і в польовій зі зброєю. Ви розберіться краще зі стройовим кроком, який залишився ще з імперських часів. І от такий крок зрівнює наш парад з парадами таких країн, як Китай, Північна Корея, Росія. Подивіться, як проводяться паради в цивілізованих країнах, де війська йдуть майже похідним кроком, але витримуючи рівняння і в ногу. Ось у чому проблема", - підкреслив експерт.

Жданов додав, що в будь-якій армії є взуття з підборами для жінок.

Фото: Facebook/Міноборони України

Нагадаємо, Міністерство оборони опублікувало фото підготовки до параду на День Незалежності, де курсантки маршують на високих підборах. Світлини викликали скандал, а група нардепів подарувала міністру оборони Андрію Тарану туфлі на підборах на знак протесту.

Своєю чергою в Міноборони заявили, що взуття на високих підборах є атрибутом парадної військової форми жінок у багатьох країнах.

Раніше журналіст Дмитро Гордон розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", в який спосіб можна підвищити боєготовність української армії.

Джерело Україна 24 Теги