Переговори з Іраном про компенсацію за збитий "Боїнг" МАУ затягнуться надовго - експерт

Певні процедури, які можна було провести швидше, затягуються, вважає Богдан Долінце

Переговори з Іраном про компенсацію за збитий "Боїнг" МАУ затягнуться надовго - експерт

Україна наполягає на тому, що компенсації Ірану у справі про катастрофу літака МАУ повинні бути вищі, ніж запропоновані 150 тисяч доларів, вважає заступник міністра закордонних справ Євген Єнін. Експерт з питань авіації Богдан Долінце в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" припустив, що переговори можуть затягнутися надовго.

"Якщо подивитися на світовий досвід, то переговори, як правило, тривають найчастіше рік або кілька років, поки всі сторони дійдуть згоди. Повинні бути представники всіх країн, пасажири яких були на борту, у різних країн різні вимоги, деякі домовляються швидше, деякі довше. Це, зокрема, залежить і від суми компенсацій, в деяких країнах компенсація прописана законодавчо і становить до мільйона або більше доларів. Багато що залежить від готовності країн домовитися, в тому числі з огляду на інтереси постраждалих сімей", - сказав експерт.

Читайте також: Нові обставини катастрофи МАУ в Ірані: Україна відреагувала

За словами Долінце, чітко визначених термінів виплати компенсації немає, і переговори можуть затягнутися.

"Ми бачимо, що, на жаль, переговорний процес йде не так швидко, як хотілося б, ми бачимо, що певні процедури, які могли б бути швидшими, проходять дуже довго. Ті умови, які пропонуються іншою стороною, не влаштовують, зокрема й Україну. Це означає, що переговорний процес може бути значно довшим і складнішим. Чітко визначених термінів немає", - сказав Долінце.

Читайте також: "Є серйозні побоювання": в МЗС розповіли про слідство щодо збиття літака МАУ в Ірані

Раніше Євген Єнін в інтерв'ю "Радіо Свобода" зазначив, що Ірану не вдасться уникнути виплати компенсацій.

Джерело Україна 24 Теги