Європа не визнає китайську вакцину, це фармацевтична війна - лікар

Андрій Александрін вважає, що ЄС повинен припинити "політичні спекуляції"

Європа не визнає китайську вакцину, це фармацевтична війна - лікар

Китайська вакцина CоronaVac, якою масово прищеплюють людей в Україні, повинна бути визнана в країнах Європейського Союзу. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" сказав керівник національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін.

"Для всієї медичної спільноти це незрозуміло. Всесвітня організація охорони здоров'я дає рекомендацію для екстреного використання, всі вакцини на ринку України мають такий дозвіл. У тому, що в Євросоюз не пускають китайську вакцину, я бачу політичні або фармацевтичні війни, коли йде боротьба за ринок збуту. Особисто у мене зараз стоїть питання про те, що ВООЗ дає дозвіл, а країни ЄС його не виконують. Якщо ви є членами ВООЗ, напевно, ви зобов'язані виконувати або принаймні прислухатися до цих рекомендацій. Я сподіваюся, що незабаром китайська вакцина, або CoviShield - а це AstraZeneca, тільки зроблена за ліцензією в Індії або Південній Кореї, - будуть визнані, зокрема в країнах ЄС, і не буде цих політичних спекуляцій", - сказав лікар.

Читайте також: Вакцинація захищає гірше - вірусолог про штам COVID-19 "Дельта"

Також Александрін прокоментував темпи вакцинації в Україні.

"На сьогодні темпів однозначно не вистачає, але є позитивна тенденція, коли ми бачимо значне збільшення кількості тих, хто вакцинується. Дві дози отримали вже понад пів мільйона людей, для охоплення населення та вироблення колективного імунітету цього поки недостатньо. Але ми сподіваємося, що з надходженням великої кількості доз вакцин, які міністр обіцяє щодня, темпи посиляться, і ті обіцяні понад 300 мобільних груп все-таки запрацюють на повну силу. Сподіваюся, що центри громадської вакцинації будуть організовані не тільки в обласних центрах з метою піару. Бажано, щоб люди, які хочуть вакцинуватися, не користувалися зайвий раз транспортом, не стояли в чергах, щоб процес вакцинації був більш зрозумілий і безпечний", - сказав Александрін.

Читайте також: Україна запустить міжнародні сертифікати вакцинації — подробиці від МОЗ

Зазначимо, що з 1 липня Кіпр не вимагатиме від вакцинованих приїжджих з України (незалежно від їхнього громадянства) негативний результат ПЛР-тесту, але за сертифікатом щеплених вакцинами CoviShield або CoronaVac туди не пускатимуть. Водночас Кіпр визнає російську вакцину "Спутник V", яка не затверджена ВООЗ.

Джерело Україна 24 Теги