Законопроєкт Зеленського про герб України не є невідкладним - історик

Світ і так знає український тризуб тисячу років, зазначив Володимир Сергійчук

Законопроєкт Зеленського про герб України не є невідкладним - історик

Законопроєкт про великий герб України, внесений до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським, не є нагальною проблемою для країни, оскільки весь світ і так знає український тризуб.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" історик Володимир Сергійчук.

"За великим рахунком, світ знає тризуб тисячу років - з часів Русі він знає Україну через тризуб в тому числі. Особливо щось придумувати не треба. Якщо для церемоніальних різних заходів потрібен великий герб, про що говорилося і сто років тому, коли Центральна Рада цим займалася, то це інше питання. А так світ знає нас сьогодні за тризубом", - зауважив історик.

Читайте також: У Києві знайшли спосіб позбутися від радянських символів: озвучені подробиці

За його словами, "це не така нагальна проблема, від якої залежить майбутнє України".

"А для президентського штандарту мати такий герб, де буде відзначено символіку регіонів, зокрема те, що пропонувалося сто років тому – і козацький герб, і галицький лев, це може бути, але для церемоніального протоколу. Світ знає тризуб, він нам і для світу відомий і зрозумілий, символіка його зрозуміла, тому особисто я не вважаю, що це невідкладне завдання. Можна затвердити, і хай він буде, як у багатьох країнах він є", - додав Сергійчук.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що вносить на розгляд Верховної Ради як невідкладний проєкт закону про великий Державний герб України. За його словами, в рік 30-річчя проголошення української незалежності в питанні великого герба потрібно поставити крапку.

Раніше художник-геральдист Олексій Руденко в ефірі телеканалу "Україна 24" розкритикував проєкт великого герба України, який переміг на державному конкурсі.

Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

Джерело Україна 24 Теги