Вакцинація захищає гірше - вірусолог про штам COVID-19 "Дельта"

Також новий варіант вірусу поширюється швидше

Вакцинація захищає гірше - вірусолог про штам COVID-19 "Дельта"

Новий штам коронавірусу "Дельта" небезпечніший, ніж старий варіант COVID-19, оскільки вакцинація захищає від нього не так ефективно.

Про це розповів в ефірі програми "Реальна політика" на телеканалі "Україна 24" вірусолог Костянтин Чумаков.

"Схоже, цей новий варіант (штам "Дельта" - ред.) поширюється трохи швидше. Ще є інформація про те, що імунітет у тих, хто перехворів на старий уханьський варіант вірусу, а також тих, хто прищепився вакцинами, вони меншою мірою захищені від цього нового варіанту. У цього нового вірусу змінена його імунна антигенна структура. Щоб його нейтралізувати, з ним впоратися, потрібен більш високий напружений рівень імунітету. В цьому його небезпека", - пояснив експерт.

Читайте також: Коронавірус "Дельта" вражає працездатних здорових людей від 35 років - інфекціоніст

Популярні відео

За його словами, зараз у деяких країнах, де вакцинована значна частина населення, зокрема, у Великій Британії, спостерігається зростання захворюваності за рахунок того, що в країні став циркулювати саме цей видозмінений вірус.

"Він дійсно становить небезпеку. Потрібно бути пильними і не розслаблятися. Вакцина не безсила проти нового штаму коронавірусу, але їх ефективність трохи нижча", - підкреслив Чумаков.

Читайте також: Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Раніше імунолог Андрій Волянський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи варто посилювати карантинні заходи в Україні через новий штам коронавірусу.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 27 червня:

Джерело Україна 24 Теги